Mokyklų ir daugiabučių su kiemais renovacija/ ES parama kvartalų kiemų sutvarkymui

Renovuoti visas mokyklas

Keisti ne tik išorę, bet ir turinį – įsipareigoti vykdyti švietimo įstaigų vadovų veiklos vertinimą ir padėti ieškoti galimybių jiems tobulėti, investuoti į mokytojų kūrybiškumą ir profesinį tobulėjimą.

Daugiabučių renovacija

Savivaldybė atrinko 250 neefektyviausių ir daugiausiai energijos vartojančių pastatų, šie namai privalo būti nedelsiant renovuojami. Organizuoti nuoseklų miesto daugiabučių modernizavimą kvartalais, apimant ne tik pastatus, bet ir inžinerinius tinklus (šilumos, vandens, nuotekų, dujų, elektros, lietaus) ir aplinką (kiemų kietos dangos, želdynai, apšvietimas, atliekų konteineriai, vaikų žaidimo ir parkavimo aikštelės). 

ES parama N. Vilnios kiemų sutvarkymui

Skatinti bendruomenes pasinaudoti Europos fondų parama tam, kad jų gyvenamoji vieta taptų jaukesnė ir patrauklesnė šeimoms. Savivaldybės pareiga – padėti bendruomenėms pritraukti investicijas į bendruomenių projektus, užtikrinti šio proceso skaidrumą ir naudą gyventojams. 

Kvartalo gyventojai yra savo kiemo šeimininkai

Gyventojų daugiabučių kiemai iš tiesų priklauso jiems, o ne miestui. Savivaldybė gali padėti kurti jaukią gyvenamąją aplinką, tačiau iniciatyva turi ateiti iš bendruomenių. Suformuoti sklypus ir perduoti žemę gyvenamųjų rajonų gyventojų bendrijoms – jų pareiga būtų spręsti, ką nori daryti su savo kiemu – plėsti automobilių stovėjimo ar vaikų žaidimų aikšteles.